İslamiSohbet.com.tr

İslami Sohbet Odaları 24 Saat Açık.

dini sohbet odaları – dini mobil sohbet

dini sohbet odaları – mobil chat siteleri içerisinde muhabbetin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Canlı Sohbet ile İslam’a Nasıl Dönüştürülür?

İslam yeni bir din değil, aynı zamanda Nuh, İbrahim, Musa ve İsa gibi tüm peygamberlerin de vaaz ettiği aynı mesajdır. Ancak ALLAH’nın insanlığa son mesajı, önceki peygamberlere, Muhammed’e, önceki peygamberlerin kayıp öğretilerinin yeniden canlandırılması ve sonsuz mesajın yeniden teyidi olarak ortaya çıkarıldı.

Müslüman olmak kolay bir süreçtir. Bir kişinin yapması gereken tek şey, inançlı bir ifadeyle inancın ALLAHsı ( Shahada ) olarak adlandırılan bir cümle ile telaffuz etmektir .

İslam’a geçmek veya genel olarak dönüşüm ya da İslam’la ilgili sorularınız ya da endişeleriniz varsa sohbet düğmesine tıklayın.

Yeni dönüştürülmüş inançlarına başlamalarına yardımcı olmak için yakın zamanda dönüştürücüleri faydalı kaynaklar ve öneriler sunabiliriz.

İslam ve Müslümanlar
Arapça ‘İslam’ kelimesi ‘teslimiyet’ anlamına gelir ve ‘barış’ anlamına gelen bir kelimeden türetilir. Dolayısıyla, İslam dini, gerçek bir iç huzura ve kalbin kefaretine ulaşmak için, ALLAH’ya ibadet etmeli ve O’nun İlahi olarak ortaya koyduğu Yasa’ya göre yaşamalıdır.

İslam yeni bir din değildir, çünkü ‘ALLAH’nın iradesine boyun eğmek’, yani İslam, ALLAH’nın gözünde her zaman kabul edilen tek din olmuştur. Bu nedenle, İslam gerçek “doğal din” dir ve bu, ALLAH’nın peygamberlerinin ve peygamberlerinin hepsine çağlar boyunca ortaya çıkan aynı ebedi mesajdır. Tüm peygamberlerin ana mesajı, her zaman sadece bir Gerçek ALLAH’nın olduğu ve yalnız başına ibadet edilmesinin gerekliliği olmuştur. Bu peygamberler Adem’le başlar ve Nuh, İbrahim, Musa, Davut, Süleyman, Vaftizci Yahya ve İsa’yı da içine alırlar; ALLAH Kur’an-ı Kerimde şöyle der:

“Bizden önce (Ey Muhammed) herhangi bir elçi göndermedik ama ona açıkladık:“ Benim haricimde ibadet etme hakkına sahip değilsin, bu yüzden Bana ibadet et ”(Kur’an-ı Kerim 21:25)

https://www.islamisohbet.com.tr bu peygamberlerin gerçek mesajı zamanla ya kayboldu ya da bozuldu. En yeni kitaplar bile, Tevrat ve İncil’in zina edilmiş olması dolayısıyla insanları doğru yola yönlendirmek için güvenilirliklerini yitirmişlerdir. Bu nedenle, İsa, İsa’dan 600 yıl sonra, peygamber Muhammed’in son vahiyiyle Kur’an-ı Kerim’i tüm insanlığa göndererek önceki peygamberlerin kayıp mesajını yeniden canlandırdı. Peygamber Muhammed’in son peygamber olduğu için, ALLAH’nın Kendisi, son güne kadar bütün insanlık için bir rehberlik kaynağı olarak son açıkladığı sözlerini koruyacağına söz verdi. Artık herkesin bu son mesajı ALLAH’ya inanması ve takip etmesi zorunludur. Yüce ALLAH Kur’an’da şöyle der:

“Size (Ey Muhammed) değil, tüm insanlığa iyi haber ve uyarıcı olarak oy verdik, ama çoğu insan bilmez.” (Kur’an-ı Kerim 34:28)

“İslam dışında bir dine hitap eden her kimse, onun asla kabul görmeyeceği ve ahirette de o, kaybedenlerden biri olacak” (Kur’an-ı Kerim 3:85)

“Müslüman” kelimesi, ırkına, milliyetine veya etnik kökenine bakılmaksızın, ALLAH’nın iradesine boyun eğen kişi anlamına gelir. Bu nedenle, Allah’ın iradesine teslim etmeye hazır olan herhangi bir kişi, Müslüman olmaya hak kazanır.

İslam’a Dönüştürmenin Yararları
İslamiyet’e dönüştürmenin birçok faydası var. Onlardan bazıları:

• Biri , arabuluculara ihtiyaç duymadan tek başına O’na ibadet ederek ALLAH ile kişisel ve doğrudan bir ilişki oluşturur . Kişi bu kişisel ilişkiyi hisseder ve ALLAH’nın her şeyi bildiğini ve ona yardım etmek için orada olduğunu bilmektedir.

• Bir insan, ALLAH’yı ​​tanımak ve O’nun emirlerini yerine getirmek için hayatının gerçek amacını gerçekleştirir.

• Bir kişiye yaşamı boyunca rehberlik eden bir ışık verilir. İslam dininin tüm durumlara cevapları vardır, ve her zaman hayatın her alanında atmak için doğru adımları bilir.

• Kişi gerçek mutluluğu, huzuru ve iç huzuru bulur.

• İslâm’a dönüştükten sonra, önceki günahlarının hepsi affedilir ve biri yeni bir dindarlık ve dürüstlük yaşama başlar. Ve bir Müslüman olarak, daha sonra bir hata yaptığında, O’na içtenlikle tövbe edenlerin günahlarını bağışlayan ALLAH’ya her zaman tövbe edebilir. İtirafları yapmak için aracılar veya yaratılmış varlıklar yoktur.

• Birisi, tüm peygamberlerin uyardığı Hellfire’dan kurtuluşa ulaşır.

• En büyük fayda, bir Müslümanın ALLAH tarafından ebedi Cennet’in (Cennet) ödülü vaadidir. Cennet ile kutsanmış olanlar, sonsuza dek, herhangi bir hastalık, acı veya hüzün olmaksızın sonsuza dek yaşayacaklar. Allah onlardan memnun olacak ve O’ndan memnun olacaklardır. Cennet sakinleri arasındaki en alt düzey bile, bu dünyanın on katı gibi bir şeye sahip olacak ve istedikleri her şeye sahip olacaklar. Aslında, Cennette gözün hiç görmediği, kulakların duymadığı, aklın hiç düşünmediği hazlar vardır. Çok gerçek bir hayat olacak, sadece manevi değil, fiziksel de olacak.

İslâmiyete dönüşün bazı faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, “İslam’a Dönüştürmenin Yararları” başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz (3 bölüm) .

İslam’a Nasıl Dönüştürülür – İnancın Tanıklığı ( Shahada )
Müslüman olmak basit ve kolay bir süreçtir. Bir kişinin yapması gereken tek şey, Şöhret ALLAHsı ( Shahada ) adında bir cümle söylemek ;

“ La ilaha illa Allah, Muhammed rasoolu Allah’a tanıklık ediyorum . ”

Bu Arapça kelimeler, “Gerçek bir ALLAH (ilah) yoktur, ama ALLAH (Allah) ve Muhammed, ALLAH’nın peygamberidir.” Bir kişi inanç ve anlamını anlatarak İnanç ALLAHsı’nı ( Şahada ) söyleyince , o zaman Müslüman oldu.

İlk kısım, “Gerçek bir ilah yoktur, ama ALLAH”, hiçbirinin ibadet etme hakkına sahip olmadığı, ancak yalnız Allah’ın, ve ALLAH’nın ne ortak ne de oğlunun olmadığı anlamına gelir. İkinci kısım, Muhammed’in ALLAH tarafından insana gönderdiği gerçek bir Peygamber olduğu anlamına gelir.

Müslüman olmak için, biri de olmalıdır:

– Kur’an-ı Kerim’in, O’nun açığa çıkardığı ALLAH’nın gerçek kelimesi olduğuna inan.

– Kıyamet Günü’nün (Diriliş Günü) doğru olduğuna ve geleceğine inan.

– ALLAH’nın gönderdiği peygamberlere ve açığa çıkardığı kitaplara ve meleklerine inanın.

– İslam’ı kendi dini olarak kabul edin.

– Allah’tan başka kimseye veya ibadete değil.

Bu kadar kolay! Testnameyi ( Shahada ) duymak için buraya tıklayın ya da sohbet yoluyla anında yardım için “Canlı Yardım” a tıklayın.

Dönüşüm tek başına yapılabilir, ancak “Canlı Yardım” aracılığıyla danışmanlarımızdan birinin yardımı ile bunu yapmak çok daha iyidir, bu yüzden doğru olarak telaffuz etmenize ve önemli bilgi ve tavsiye parçaları sağlamanıza yardımcı olabiliriz. Özellikle yeni çeviriler için hazırlanmış, onların yeni inançlı inançlarına başlamalarına yardımcı olmak için.

Alternatif olarak, dönüşüm sürecinde size yardımcı olmak için sizi telefon üzerinden arayabiliriz. Bu durumda, Bize telefon numaranızı ve Bize Ulaşın formumuzu kullanarak arama yapmak için uygun zamanı bırakın .

Yalnız değilsin
Yukarıdaki rehberliği takip edip, İslâm’a kendiniz dönüştürdüyseniz, yalnız olmadığınızı ve aynı inancın 1,7 milyar insan tarafından paylaşıldığından emin olabilirsiniz. Yeni bir Müslüman olarak size uygun yararlı kaynak ve tavsiyelerde bulunabilmemiz için Bize Bize Ulaşın formu veya “Canlı Yardım” aracılığıyla bizi bilgilendirmenizi önemle tavsiye ederiz .

Kararınız için sizi tebrik ediyoruz, sizi İslam’a bekliyoruz ve elimizden geldiğince yardım etmek için elimizden geleni yapacağız! 🙂

Bazı Ortak Kavram Yanılgıları
Bazı insanlar yanlış anlamalarından dolayı, ALLAH’nın gerçek dini olduğuna inandıkları halde, İslam’a dönüşümlerini erteleyebilirler. İsimlerini değiştirmeyi, Arapça bilmeyi, başkalarını bilgilendirmeyi, bazı Müslümanları tanımalarını veya pek çok günah işlemiş olmadıklarını, dönüşüm için şartlar olduğunu düşünebilirler – ancak gerçek şu ki, bunlardan hiçbiri gecikme için geçerli mazeret değildir. dönüştürme.

Bu ve benzeri yanlış kavramlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen “Müslüman olmak istiyorum ama… İslam’a Dönüştürme Efsaneleri” başlıklı makaleyi okuyun (3 bölüm) .

Henüz ikna olmayanlar için
İslam, ALLAH’nın gerçek yolu olduğunu iddia ediyor. Bir din, diğer ideolojiler üzerinde geçerli kılan, doğruluğu için sunduğu kanıtlardır. Bu nedenle, bu kanıtlara bakmalı, onlara ağırlık vermeli ve bilinçli bir karar almalıdır. Kişinin çabası için samimi olmak gerekir ve her şeyden önce Yüce’nin yardımını ona doğru yola yönlendirmek için yardım edin.

Eğer bir kişi hala İslam’ın doğruluğuna inanmıyorsa, o zaman İslam’ın sunduğu ispatlara da bakabilir. İslam, doğruluğuna dair sağlam kanıtlar sunar ve sağduyuya tamamen hitap eden tek dindir.

İslâm’ın sunduğu bazı ispatlar şunlardır: Kuran’daki bilimsel ispatlar, Hz. Muhammed tarafından yapılan mucizeler ve daha önceki yazılarda geldiği kehanetleri, daha sonra geçecek olan Kuran’da bahsedilen olayları, karşı çıkılmaz Kur’an-ı Kerim böyle bir bölümü bile getirmek ve İslam’ın tüm yönlerini kapsayan kanun ve öğretilerinde ilahi bilgelik. İslam’ın delilleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bu bölümdeki “Kanıt İslâm Gerçektir” başlıklı makalelere bakınız .

İslam ve onun temel inançları ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, “İslam Nedir?” Başlıklı makaleye bakınız. (4 kısım) ” .

Ahiretteki sonsuz yaşamımız, bu geçici yaşamda hangi inançlara uymayı seçeceğimize bağlıdır, dolayısıyla bu mücadeleyi hak ettiği önceliğe verelim.

Bu internet sitesinde yer alan pek çok makale, İslam’a dönüşmenin ne kadar kolay olduğunu açıklıyor. Birisinin İslam’ı kabul etmesini engelleyebilecek engelleri tartışan makaleler ve videolar da var. Gerçek dönüştürmeler hikayelerini anlatır, onların yediklerini ve heyecanlarını paylaşabiliriz. Nasıl Müslüman olunacağını açıklayan bir makale bile var. İslam’a geçiş, birçok farklı açıdan ele alınmakta ve bu yazı dizisi, İslam’a dönüşten gelen faydaları tartışmaktadır.

İslâm’a dönüşerek pek çok avantaj kazanılır, en bariz olanı, yaşamın en temel hakikatlerinden birini keşfettiklerini fark eden herhangi bir insana inen sakinlik ve iyi olma duygusudur. ALLAH ile en saf ve yalın bir şekilde bir ilişki kurmak özgürleştirici ve canlandırıcı bir şeydir ve bu da dinginliğe yol açar. Ancak, İslam’a dönüşmenin tek avantajı değil, birinin deneyimleyeceği başka faydalar da var ve bunları tek tek tartışacağız.

1. İslâm’a dönüştürme, kölelikten insan yapımı sistemlere ve yaşam tarzlarına kadar bir kişiyi özgür kılar.
İslam zihni batıl inançlardan ve belirsizliklerden kurtarır; ruhu günahtan ve yolsuzluktan kurtarır ve vicdanı baskı ve korkudan kurtarır. ALLAH’nın iradesine boyun eğme, özgürlüğü kısıtlamamaktadır, aksine zihni batıl inançlardan özgürleştirerek ve hakikat ve bilgi ile doldurarak çok yüksek bir özgürlük derecesi vermektedir.

Bir kişi İslam’ı kabul ettiklerinde artık modaya veya tüketimciliğe köle olmazlar ve halkı boyun eğdirmek için tasarlanmış bir parasal sistemin köleliğinden kurtulmuş olurlar. Daha küçük fakat eşit derecede önemli bir ölçekte, İslam, bir insanı, ALLAH’ya gerçekten teslim edilmeyenlerin hayatlarını yöneten batıl inançlardan kurtarır. Bir inanan, iyi ve kötü şansın olmadığını biliyor. Hem hayatımızın hem iyi hem de kötü yönleri ALLAH’dan gelir ve Hz. Muhammed olarak, ALLAH’nın merhameti ve nimetleri onun üzerine olsun, bir müminin tüm işlerini iyi bir şekilde açıklar, “Eğer kolaylık verilirse o zaman şükredicidir, ve bu onun için iyi bir şeydir ve eğer bir sıkıntıya maruz kalırsa, o da sebat eder ve bu onun için iyidir ”. [1]

Bir insan, insan yapımı sistemlerden ve yaşam tarzlarından kurtarıldıktan sonra, ALLAH’ya doğru bir şekilde ibadet etmekte özgürdür. Bir inanan, ALLAH’ya olan güvenini ve umudunu ortaya koyabilir ve merhametini içtenlikle arar.

2. İslam’a dönüştürme, bir insanın ALLAH’nın sevgisini gerçekten deneyimlemesine izin verir.
İslâm’a dönüştürmek, bir insanın Allah’a olan sevgisini, Kuran’ı ve Hz. Muhammed’in otantik öğretilerini ve geleneklerini izleyerek ALLAH’nın sevgisini gerçekleştirmesini sağlar. ALLAH dünyayı yarattığında, onu istikrarsızlığa ve güvensizliğe bırakmadı. Bir ip göndermiş, sert ve sağlam bir ip gönderdi ve bu ipe sıkı sıkıya tutunarak önemsiz bir insanın büyüklük ve ebedi barışı sağlayabildiğini. Kuran’ın sözleriyle ALLAH, O’nun arzularını tam anlamıyla açıklığa kavuşturur, ancak insanoğlunun özgür iradesine sahip olması ya da ALLAH’yı ​​ya mutlu etmek ya da yoksun bırakmakta özgürdür.

(Ey Muhammed, insanoğlu için): “Eğer (gerçekten) ALLAH’yı ​​severseniz, o zaman beni takip edin (İslami Monoteizm’i kabul edin, Kuran’ı ve Sünneti izleyin), ALLAH sizi sevecek ve günahlarınızı bağışlayacaktır. Bağışlayıcı, en acıyan. ” (Kuran 3:31)

Ve İslam’dan başka bir dine hitap ederse, onun hiçbir zaman kabul görmeyeceği, ahirette de eziklerden biri olacak. (Kuran 3:85)

Dinde bir zorlama yoktur. Şüphesiz, Doğru Yol yanlış yoldan ayrı oldu. Taghut’a (2) inkar eden ve Allah’a inanan kişi, o zaman asla kırılmayacak en güvenilir tutamayı kavramıştır. Ve ALLAH, Herşeyden Duyulur, Her Şeye Gücü. (Kuran 2: 256)

3. İslam’a dönüşmenin yararı, ALLAH’nın inananlara Cennet’i vaat etmesidir.
Kur’an’ın birçok ayetinde anlatıldığı gibi cennet, ebedi mutluluğun yeridir ve inananlara söz verilir. Allah, cennete onları ödüllendirerek inananlarına merhametini gösterir. Allah’ı inkar eden ya da ALLAH’nın ya da O’nun yerine ya da ALLAH’nın bir oğlu veya kızı ya da partneri olduğunu iddia eden bir şey tahakkuk etse de, ahirette cehennem ateşine mahkum olacaktır. İslam’a dönüştürmek, bir kişiyi, Kıyamet Günü ve sonsuz cehennem ateşinde acı çeken mezarın işkencesinden kurtaracak.

“Ve (ALLAH’nın Birliğinde) inananlara ve onlara doğru olan iyi işler yapanlara, Cennette, hangi nehirlerin aktığını, sonsuza dek orada yaşamak için cennette derinlikli konutlar vereceğiz. Mükemmel işçilerin ödülüdür.” (Kuran 29: 58)

4. Mutluluk, huzur ve iç barış ve İslam’a dönüşerek ulaşılabilir.
İslâm’ın kendisi içsel barış ve huzur ile doğal olarak ilişkilidir. İslam, Müslüman ve salaam (barış) kelimelerinin tümü, barış, güvenlik ve güvenliği ifade eden “Sa – la – ma” kök kelimesinden gelmektedir. Kişi, Allah’ın isteğine teslim edildiğinde, doğuştan gelen bir güvenlik ve huzur duygusu yaşayacaktır.

Mükemmel mutluluk sadece Cennette var. Orada tam huzur, huzur ve güvenlik bulacağız ve insanlık durumunun bir parçası olan korku, endişe ve acıdan kurtulacağız. Bununla birlikte, İslam tarafından sağlanan kurallar, bu dünyadaki mutluluğu aramak için kusurlu insanlara izin verir. Bu dünyada ve sonrasında mutlu olmanın anahtarı, ALLAH’nın hazzını aramak ve O’nunla birlikte ortakları birleştirmeksizin O’na ibadet etmek.

Bir sonraki yazıda, affedilmeyi, merhameti, yargılamaları ve harabeleri söyleyerek İslam’a dönüşmenin yararları hakkında tartışmaya devam ediyoruz.

İslam’ın en temel inancı, gerçek bir ALLAHnın (ilah) değil, Allah’ın olmasıdır. O, Bir, Tek, İlk ve Son, ortakları, oğulları, kızları ya da aracıları yoktur. O, O’nun Dominion’unda ve Onun O’nun Bütünlüğünde Yalnızdır. Bu çok basit bir kavram, sadece doğrudur. Yine de bazen ALLAH’daki saf inanç ezici olabilir. Çoğu zaman ALLAH’yı ​​aradığımızda şaşırır ve hemen cevap verir.

İslam dini, basit kavramın – ALLAH’nın Bir olduğunu ve teslim olarak adlandırılan bir pakette sardığını kapsar. İslam, Allah’ın iradesine boyun eğmek demektir. İslam’ın (sa-la-ma) kök kelimesi, barış ve güvenlik anlamında Arapça sözcükle paylaşılanın aynısıdır. Özünde, barış ve güvenlik ALLAH’nın isteğine göre yaşamdan gelir. Yaşamın bir çemberi gibi, her zaman aynı yerde başlar ve biter – Allah’tan başka bir ALLAH yoktur. ALLAH’nın iradesine boyun eğdirdiğimizde, biz Müslümanız ve samimiyetimizi ortaya koyduğumuzda, tek başına ya da diğer Müslümanların, La ilah illa Allah’ın, Muhammed Rasoolu’nun Allah’ını söyleyerek Müslüman olduğumuzu ifade ediyoruz. Gerçek bir ALLAH (ilah) yoktur, ama Allah ve Muhammed, Allah’ın merhameti ve nimetleri onun üzerine olsun, O’nun elçisidir.

Herhangi bir insan ALLAH’nın merhametini deneyimlediğinde ve anladığında, Şeytan o kişiye zarar vermek için elinden gelenin en iyisini yapar. Şeytan bizi rahat ve merhametli hissetmemizi istemez; endişeli ve depresif hissetmemizi istiyor. Hata yapmamızı ve günah işlememizi istiyor. ALLAH’nın sevgisini hiç hissetmeyen şeytan umutsuzlukları, o kadar insanı olabildiğince yozlaştırmak istiyor.

(Şeytan dedi ki) “… Elbette, Düz Yolunuzda onlara (insanlara) karşı bekleyeceğim. Sonra onlardan onlardan ve onlardan, sağlarından ve sollarından geleceğim… ”(Kur’an-ı Kerim 7: 16-17)

Bir kişi gerçeği fark ettiğinde ve bir Müslüman olmak istediğinde, Şeytan “ama” sözcüğünü tanıtır. Müslüman olmak istiyorum … AMA! Ama ben hazır değilim. Ama ben Arapça konuşamıyorum. Ama ben beyazım. Ama İslam’ı gerçekten bilmiyorum. ALLAH bizi Şeytan’a ve onun kurnaz yollarına karşı uyardı.

“Ey Adem’in çocukları. Şeytan seni aldatmasın. ”(Kuran 7:27)

“Şüphesiz Şeytan senin için bir düşmandır, bu yüzden onu bir düşman olarak kabul et.” (Kur’an-ı Kerim 35: 6)

Şeytan’ın fısıltısı, İslam’a dönüşmemizi engellemeye çalışır. Bu fikirler, En Merhametli ALLAH ile bağlanan veya yeniden bağlanan bir insanın önünde durmamalıdır. Bu dizide ya da makalelerde, en önemli mitleri tartışacağız, onları incelemeye açık bir şekilde düzenleyeceğiz ve ALLAH’nın gerçekten de Merhametli olduğunu göreceğiz. İslam’a dönüşmeyi kolaylaştırıyor, zor değil. Hayır, hayır!

1. Müslüman olmak istiyorum ama adımı değiştirmek istemiyorum.
İslam’ı kucaklayan bir kişinin kendi ismini değiştirmek zorunda değil. Peygamber Muhammed, Allah’ın merhameti ve nimetleri onun üzerine olsun, herkesin iyi bir isme sahip olduğunu, anlamı veya karakteri olan bir isim olduğunu söyledi. İnsanların büyük çoğunluğu için bu bir sorun değildir, ancak isminizin kötü bir anlamı olduğunu veya günahkarlarla veya tiranlarla bir ilişki olduğunu fark ederseniz, onu daha kabul edilebilir bir şeye değiştirmek daha iyidir. Kişinin adı bir idolün ismidir ya da Allah’tan başka bir şeye veya başka bir şeye hizmet ederse, o zaman değiştirilmelidir. Unutmayın ki İslam kolaydır. İsminizi resmi olarak değiştirmek zorluğa, sıkıntıya veya zarara yol açabilirse, bunu sadece arkadaşlarınızla ve ailenizle değiştirmek yeterli olacaktır.

2. Müslüman olmak istiyorum ama hiçbir Arapça bilmiyorum.

Her yerde, her yerde, İslam dini ortaya çıkarıldı. Sadece Araplar veya Arap konuşmacılar için bir din değildir. Aslında dünyadaki 1,4 milyar Müslümanın çoğunluğu Arap kökenli değil. Bir kişi, Arapça bir tek kelime bilmeden Müslüman olabilir; İslamiyet’i kabul etme yeteneğini etkilemez. Ancak, Kuran dili Arapçadır ve günlük dualar Arapça olarak yapılmaktadır, bu yüzden tüm dili öğrenmek gerekli olmasa da, dönüşümden sonra bazı Arapça kelimeleri öğrenmek gerekli olacaktır.

Eğer bir kişi konuşma kusuru nedeniyle dualarını yapması için yeterince Arapça öğrenemiyorsa veya Arapça telaffuz edemediği için, elinden geldiği kadar denemelidir. En azından bazı Arapça öğrenmek mümkün değilse, o zaman bu yükümlülüğü ortadan kaldırır, çünkü ALLAH, insanlara, taşıyabileceklerinden daha fazla yük getirmez. Bununla birlikte, ALLAH aynı zamanda Kuran’ı öğrenmeyi kolaylaştırdığını, bu nedenle bir kişinin elinden gelenin en iyisini yapmaya mecbur olduğunu söyler.

“ALLAH onun kapsamının ötesinde bir insanı değil.” (Kuran 2: 286)

“Ve gerçekten de Kuran’ı anlaması ve hatırlaması kolaylaştı” (Kur’an-ı Kerim 54:17)

Bir adam Peygamber’e geldi ve şöyle dedi: “Ey Allah’ın Elçisi, bana yetecek bir Kur’an-ı Kerim’den bir şey öğretsin, çünkü okuyamıyorum.” Dedi ki: “Subhaan-Allaah wa’l-hamdu Lillaah wa laa ilaaha Allah-ı Kerim ve Allaahu akbar wa laa hawla wa la quwwata illa Billaah (Uzak uzaklığı her kusurdan Allah’tır, Allah’a övgü var, Allah ve ALLAH dışında hiçbir ALLAH yoktur, Allah’tan başka bir ALLAH yoktur ve Allah yoktur. ALLAH hariç güç veya güç. ” [1]

İslam’ın katına girmek çok kolay. Komplikasyonları olmayan basit bir süreçtir. Bölüm 2’de sünneti, İslam’ın etnik ya da ırk kısıtlamalarının olmadığı ve İslam hakkında çok fazla şey bilmeden Müslüman olduklarını tartışacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İslamiSohbet.com.tr - Türkiye'nin Resmi İslami Sohbet Odaları 24 Saat Açık.