İslami Sohbet

İslami Sohbet odaları üzerinden Seviyeli arkadaşlıklar kurabilir, Müslüman kardeşlerimiz ile chat yapabilirsiniz.

 

İSLAMİ SOHBET

Müslümanlar için online buluşma, evlilik fikirli kullanıcılara gelenek ve modernlik arasında bir boşluk olarak tasarlanmıştır. Müslüman tarihleme, dünya daha küreselleşmiş ve laik hale geldikçe yükselen bir terimdir. Müslüman tarihleme tartışmalı bir konu olarak görülürken, birçok Müslüman, flört düşüncesinin böyle kötü bir şey olup olmadığını merak etmeye başlıyor. Geleneksel olarak, Müslümanlık sırasında eskrim kavramı çatıldı ve aslında tabu olarak kabul edildi; bununla birlikte, Müslüman göçmen toplulukları Batı ülkelerinde yayıldıkça, geleneksel tarih görüşmelerinin arka koltuğa oturması ve değişen dünyaya uyum sağlaması gerekiyordu.
Modern Müslüman Arkadaşlık

İleriye dönük düşünen Müslümanlar, Müslüman tarihlemenin birbiriyle tanışma ile ilgili fizikselliği olmadan tanıması gerektiğine inanmaktadır. Müslüman tarihlemenin asıl amacı, aslında dine bağlı evliliktir. Bu, İslam’a göre tarihlendirmeye gelince, Kuran hala bir ilişkinin evliliğe kadar her yönünü belirler. Geleneksel olarak, evlilik iki ailenin bir araya gelmesiydi. Aileler uygun arkadaşları, davranışları ve şaperon tarihlerini seçer ve nişan ve evlilik törenlerini denetler.

İslam hukukunda, Müslüman bir erkekle Müslüman bir kadın arasındaki evlilik (Nikkah), Tanrı’nın nimetlerini kazanmak için kullanılan fiziksel bir ilişkiyi başlatır. Bu uzun vadeli taahhüt, öncelikle evlilik ve sevgi ile ilgili fiziksel ve duygusal bağlar gerçekleşmeden önce yapılmalıdır. Dünya ilerledikçe, bu uygulamaların bir kısmı, özellikle evlendikleri kişiyle ilgili bir seçim yapmaları gerektiğine inanan genç kuşaklar tarafından modası geçmiş gibi görülmeye başlandı. Liberal Müslüman akademisyenler ve Müslüman Evliliklere adanmış bazı web siteleri , Helal Müslüman escort olarak bilinen tarihleme inancına bağlı bir kavram ortaya çıkmıştır.

Helal Arkadaşlık

Helal flört, ABD ve İngiltere gibi ülkelerde oldukça popüler hale geliyor. Ne tarihi yapar Helal aşağıdaki gibidir:

Tarih, halka açık bir yerde yapılmalıdır
Mevcut bir şaperon (Mahram) olmadığı sürece tarih inzivada (Khulwa) gerçekleşmemelidir.
Flört ve fiziksel temas yasak.
Aile, bir şekilde, örneğin, giriş sürecinde bir şekilde sürece dahil olur.
Bazı muhafazakâr Müslümanlar, Müslümanlığın tarihlendirilmesi olarak, dini ve evlilik, karşılıklı uyumluluk, cazibe, manevi anlayış, toplumsal nimetler ve duyurular ve son olarak da İslami evliliğin beş temel ilkesine uygun olduğu sürece İslami kurmaca olarak tanımlamayı tercih ederler.

Müslümanlar ve Online Arkadaşlık

İnternetin yükselişi ve artan bağlantı, dünyayı küresel bir topluluk haline getirdi. İnternetin insanların ilgisini çekebilme şansı, arkadaşlık tarihine yayıldı ve günümüzde çevrimiçi arkadaşlık, günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Bu gerçek, bu yöntemi potansiyel evlilik ortaklarına ulaşmanın bir yolu olarak denemek isteyen Müslümanlara da yayıldı. Bu durum , ana amacı evliliklerinde eşe benzer ortaklar bulmalarına yardımcı olan müslüman gibi Müslüman arkadaşlık sitelerinin yükselmesine yol açmıştır . Bir kaç kişinin inançlarını paylaştığı ülkelerde ve eşleştirmenin bir aile meselesi olarak görüldüğü topluluklarda evlilik için bir eş bulma zorluğuna karşı düşük stresli bir çözümdür.

Çevrimiçi randevu ile uğraşan tek Müslümanların artıları büyük ölçüde online randevuların yanlış anlaşılmasında kök salmış olan eksilerini ağır basıyor. Müslüman online tarihleme, bir evlilik ortağı bulmak için doğru yol ile yepyeni bir olasılıklar dünyasını açar.

Müslüman online tarihleme, bir evlilik ortağı bulmak için doğru yol ile yepyeni bir olasılıklar dünyasını açar. Muslima.com’a katılarak hemen başlayın !