İslamiSohbet.com.tr

İslami Sohbet Odaları 24 Saat Açık.

İslami mIRC indir, Dini mIRC Yükle, Sohbet Programı

İslami mIRC Programı indir, ücretsiz sohbetin keyfini doyasıya yaşamaya başla, dini script, dini mirc, islami sohbet programı

Tanım – mIRC ne anlama geliyor?
mIRC belirli bir tür Internet Relay Chat mesajlaşma servisidir. Birçok farklı türde son kullanıcı tarafından kullanılan Windows işletim sistemi mimarisiyle uyumludur.

Ücretsiz Web Semineri – BYOD Programınızı UEM ile Kontrol Edin
Çevrimiçi Sohbet açıklıyor mIRC
Internet Relay Chat (IRC) ağları, ASCII tabanlı karakter mesajlaşma biçiminde dijital sohbete uygundur. mIRC, ‘kanallar’ olarak bilinen kapalı tartışma forumları veya bireysel kullanıcı çiftleri arasında özel mesajlaşma sunar.

IP / TCP protokollerini kullanan açık bir protokol olan IRC, 1980’lerden beri oldukça ilkel BBS ve yerel ağ sistemleri için kullanılıyordu. Bu araçlar Internet büyüdükçe büyüdü ve modern mIRC arayüzü, daha basit komut satırı tabanlı arayüzlerin Windows tabanlı ve ikon odaklı bir menü sistemi ile nasıl değiştirildiğini gösteriyor.

Modern mIRC’nin diğer özellikleri arasında arkadaş listeleri, dosya aktarımı özelliği, çoklu sunucu bağlantıları, IPv6 ile uyumluluk, SSL şifreleme ve hatta ses ve ses bileşenleri bulunmaktadır. Ayrıca mIRC, görüntü özellikleri ve daha fazlası için kendi betiklerine sahiptir.

MIRC ve diğer IRC sistemlerini kullanırken, kullanıcılar görseller veya kısaltmalar oluşturmak için kullanılan kombinasyonların fikir ve duyguları iletmek için kullanıldığı “sohbet argo” denilen çok çeşitli terminolojiler geliştirdiler. Bu sohbet argo bir çok e-posta ve diğer dijital metin tabanlı iletişimde de yararlı olmuştur.

İnternet Röle Sohbet (IRC)
Tanım – Internet Relay Chat (IRC) ne anlama geliyor?
Internet Relay Chat (IRC), IRC istemcisi olan kullanıcıların Internet üzerinden gerçek zamanlı olarak metin mesajlarını almasını sağlayan açık bir protokoldür. 1988 yılında Jarkko Oikarinen tarafından oluşturulan IRC, ikiden fazla katılımcının bir tartışmaya katılmasına izin veren ilk sohbet sistemlerinden biriydi.

Ücretsiz Web Semineri – BYOD Programınızı UEM ile Kontrol Edin
Çevrimiçi Sohbet Internet Relay Chat’i (IRC) açıklıyor
E-posta gibi, IRC de World Wide Web’in varlığından önce İnternet’in popülaritesine eklenen başka bir uygulamadır. Bir IRC istemcisi kullanarak, kullanıcılar tüm dünyadaki insanlarla gerçek zamanlı olarak IRC sunucularına ve mesajlara bağlanabilir ve daha büyük gruplara (kanallar) katılabilir. Bu şimdi sıradan olmasına rağmen, IRC, İnternet’in zaman ve mesafenin bir zamanlar imkansız hale geleceği topluluklar yaratma gücünün erken bir göstergesiydi. İnternetin birçok yönü gibi, yorum talebi (RFC) sistemi, IRC oluşturma ve geliştirme konusunda merkezi bir rol oynamıştır.

Sohbet Odası ne anlama geliyor?
Bir sohbet odası, kullanıcıların birbirleriyle İnternet üzerinden, geleneksel olarak yalnızca düz metin halinde iletişim kurdukları belirlenmiş bir sanal kanaldır. Web teknolojisindeki daha yeni gelişmeler, görüntü ve ifadelerin bir sohbet odasında da iletilmesine izin veriyor. Bu terim, çevrimiçi sohbet, anlık mesajlaşma ve çevrimiçi forumları senkron veya asenkron konferansı kullanarak ifade edebilir. Bazı sohbet odaları, kullanıcılar arasında gizliliğin sağlanmasına izin vermek için bir kullanıcı adı ve şifre kombinasyonu gerektirir.

1974’te ilk online konferans sistemi David Wooley ve Doug Brown tarafından geliştirildi. Kanal başına beş kişinin birbiriyle iletişim kurmasını sağladı ve birkaç kanal önerdi. Bir kullanıcı bir mesaj yazdığında, diğer kullanıcıların gerçek zamanlı olarak yazdıkları sırada her bir karakter ekranda görünecektir. 1980 yılına gelindiğinde CompuServe, halka sunulan ilk çevrimiçi sohbet sistemi CompuServe CB Simulator’u yaptı. İlk popüler sohbet istemcilerinden biri olan mIRC’den Yahoo! Messenger, Skype ve önde gelen mobil platformlarda bulunan mesajlaşma uygulamalarının bir parçası olan sohbet odası, modern iletişim için vazgeçilmez bir araç haline geldi.

Sohbet argo, yeni teknolojiler bağlamında kullanılan özel bir dil veya gayri resmi dildir. Kişiler sohbet mesajlarında, sohbet odalarında, e-postalarda, sosyal medya gönderilerinde veya diğer dijital iletişim biçimlerinde sohbet argo kullanır.

Sohbet argo da sohbet lingo olarak bilinir.

Sohbet argo birkaç kategoriyi içerir. Sohbet soyunun en önemli kategorisi, klavyeli girişlerin veya tek tek ASCII karakterlerinin kısa kombinasyonlarını kullanarak farklı fikirleri ifade eden çok sayıda kısaltma içerir. IDK (“Bilmiyorum”), LOL (“yüksek sesle gül”) ve BRB (“sağa dön”) gibi kısaltmalar bu tür sohbet argolarının klasik örnekleridir. Sohbet argo’nun bir alt kategorisi, yorumlama değeri için sayıları veya diğer karakterleri ekler; “L8r” (sonra) ve “Gr8” (harika) örnekleridir.

Ayrıca, aynı zamanda sohbet argo bir parçası olabilir yazıldığından söz vardır. Örneğin, İngilizce sözlüğüne giren geleneksel terimlerden biri, yeni bir teknoloji olan ya da belirli bir teknolojiye girmemiş birini ifade etmek için “yeni” ya da “noob” kelimesidir. Diğer sohbet sohbetleri ASCII karakter sanatını veya dijital iletişimde duyguyu göstermeye yardımcı olan görsel ifadeleri içerir.

Tüm bu sohbet sohbetleri, dilbilimciler ve insan dilinin evrimini çizen diğerleri için önemli bir ilgi alanı haline gelmiştir. Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasının 21. yüzyılda dilin önemli ölçüde değiştiği ve genel olarak insan kullanıcıların dijital teknolojilerin sınırlarını ve taleplerini, söylediklerine ve nasıl konuştuklarına göre, bazı yönlerden uyum sağladıkları konusunda bir fikir birliği vardır.

Internet röle sohbet botu (IRC bot), IRC tabanlı sohbet odası veya kanalında otomatik görevleri gerçekleştiren bir uygulamadır. Kullanıcı adına çeşitli kanal özel görevlerinin yerine getirilmesini sağlar ve genellikle bir kanal operatörü olarak yapılandırılır.
Bir IRC bot da bir otomatikman olarak bilinir.

IRC botları, bir sohbet odasında / kanalda kendisini her zaman bağlı veya müsait bir kullanıcı olarak sunan bir kanalın aktivitesini korumak için kullanılır. Bunlar, insanlar kadar etkileşimli değillerdir, ancak bot geliştiricisi tarafından tanımlanan önceden beslenen yanıtları kullanarak sorgulara yanıt verebilirler.
IRC botları genellikle bir sohbet odası / kanal yöneticisi tarafından oluşturulur ve ayrı olarak barındırılan ve bağımsız bir program olarak dağıtılır. IRC bot işlemleri, etkinlik kaydı, oyun barındırma, kötü niyetli kullanıcı önleme, erişim kontrol listesi bakımı ve ağ yönetimini içerir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İslamiSohbet.com.tr - Türkiye'nin Resmi İslami Sohbet Odaları 24 Saat Açık.