Türkiye’nin yıllardır en çok ziyaret edilen İslami Sohbet ve İslami Chat aramalarına yön veren resmi sitesi ile dini sohbet edebilir, seviyeli arkadaşlıklar kurabilirsiniz. İnternet ortamında islami bilgiler paylaşmak ve dinimiz hakkında sohbetler yapabileceğiniz www.islamisohbet.com.tr haftanın 7 günü ve 24 saati ücretsiz olarak sizlerin huzuruna sunulmuştur. Tevhid, kanal7, nur, risale, menzil, dua bahçesi, tasavvuf ve müslüman sohbet içeriklerinin bir arada sunulduğu sanal tekke’de sizlerde yer alabilirsiniz. Sitemiz içerisinde #islamisohbet ve #dinisohbet odalarında islami sohbetler yapılmaktadır. #islamioyun odasında soru – cevap botu destekli dini sorulara doğru cevapları vererek sistem tarafından puan kazanabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. #diniradyo kanalında ilahiler ve dini ezgilerin yayınlandığı canlı islami radyo yayınlarını dinleyebilirsiniz. Tüm istek ve önerileri sisteme bağlantı kurarak sunucu yöneticilerine iletebilirsiniz. Aile ortamı sıcaklığında, takva sahibi insanların buluştuğu sanal islami sohbet tekkesi sizlerle. Esselamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatühü.

DİNİ SOHBETLERE KATILABİLİRSİNİZ

Arkadaşlık ve dostluk üzerine bir çok şey yazabilir, çizebiliriz lakin din kardeşliğinin eşi ve benzeri olamaz. İslami kardeşlikten bahsetmek gerekirse o zaman bu kavram arkadaşlık ve dostluktan öte bir durum olur. İslami yazışma kanalları üzerinde kullanıcılara sunulan hizmet tamda bunu göstermektedir. Burada insanlara arkadaş olabilmeyi, kardeşçe bir arada bulunup tartışmayı, seviyeli ve kaliteli odalarımızla örnek olmayı amaç edindik. Fakat sohbet siteleri yazıp bir çok web sayfasına baktığımız zaman göreceğimiz şey bu odaların farklı amaçlara hizmet etmesi ve edilmesidir. Farklı olduğumuzu elbette web sayfamızda, kanallarımızda ve yönetim şeklimiz ile elbet anlamış olmalısınız. Makalemizin başına belirttiğimiz yazılı kardeşliğin merkezinden kasıt budur. İnsanların bir arada özgürce , kalite ve seviyeye dikkat ederek islam ahlakı ve kuralları çerçevesinde yazışabilmesidir. Kardeşlik, dostluk, arkadaşlık islamisohbet.com.tr ‘de öğrenilir, öğretilir, örneklendirilir. Bizi takip etmeye ve desteklemeye devam edin sevgili kardeşlerim. Sizlerin her zaman ilk tercih olarak sitemizi seçmesiyle kısa sürede büyük bir aile olduk.
Dini bilgilerin ve islami sohbetlerin esas alındığı sayfamızda değerli ve işinin ehli hocalarımız dinimiz hakkında genel bilgi ve söyleşi yaptığı sunucumuzda sizleri de görmekten ötürü mutluluk ve kıvanç duyarız. Sistem ve alt yapı olarak günümüz teknolojisinin en büyük olanaklarından olan mobil özelliğine uygun ve tam olarak adapte şekilde hizmetler sunmaya önem veriyoruz. Tüm dini kullanıcıları web alemizde buluşturmaktan ötürü ne kadar mutlu olduğumuzu anlatmakla, bitiremeyiz. Her zaman seviyeli ve kullanıcılara önem veren bir ekip tarafından kesintisiz olarak sohbet ortamı sunulmaktadır. En güzel, kolay, sade, kullanıcı odaklı ve daha bir çok güzel yakıştırma yapabileceğiniz eşsiz bir islami sohbet odası ile artık tanışmanın vakti gelmedi mi? Eğer geldi diyorsanız yapacağınız şey çok basittir. Hemen web yada mobil üzerinden sitemize giriş yaparak, hiç beklemeden kanallara bağlanmaktır. İnternet ortamında hem sohbet edip, hemde dini bilgileri bulabileceğiniz www.islamisohbet.com.tr yılların getirmiş olduğu bilgi ve birikim ile 7 gün 24 saat keyifli bir sunucu sunmaktadır. Günlük yaşantının zorlukları, sıkıntıları ve en önemlisi insan hayatını çok büyük tehdit eden stres belasından birazda olsa arınmak için sanal alem üzerinde İslami Sohbet Odaları ile tanışabilirsiniz. Yoğun, tempolu, meşakatli iş hayatının insan beyninde ve vücudunda bıraktığı izler genellikle kafayı farklı şeylerle dağıtarak geçen bir konumdadır. Piyasada yüzlerce sohbet odaları vardır. Fakat hepsi sunucumuz kadar güvenli ve kaliteli değildir. Bunu anlamakta bir hayli zor ve zaman alıyor olacaktır.

Saygının, sevginin, arkadaşlığın, dostluğun ve tüm güzelliklerin içimize işlediği gibi islamisohbet.com.tr birbirinden naif islami bilgilerin paylaşıldığı ve dini sohbetlerin edildiği sanal tekkemize günün her saati dahil olabilirsiniz. Sürekli olarak kendini yenileyen ve güncellenen web sayfamız en güzel arkadaşlıkları yaşayabileceğiniz ender mekanlardan biridir. Bay ve bayan tüm yaş gruplarından bireyler, yurt içinde tüm şehirlerden ve yurt dışından bütün ülkelerden hiç bir ücret ödemeden günün her saati giriş yapabilirler. Sohbet odalarına bağlantı kuran değerli kullanıcılar ister eski applet, isterse yeni hayata geçirdiğimiz chat paneli ile kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Birazda sistem, alt yapı ve sunucu işleyişi hakkında bilgi verelim. Öncelikle sitemiz hiç bir türlü kar amacı gütmeyen ve tamamen insanlık namına sunulan bir sunucudur. Sisteme IRCd/Web/Mobil gibi giriş seçenekleri aracılığıyla her an bağlanabilirsiniz. IRC girişi yapabilmek için sitemize ait olan İslami mIRC scriptini masa üstünüze kolayca indirebilirsiniz. Tüm virüs programları tarama testlerinden % 100 başarıyla geçen mirc scriptimiz ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur. Bu giriş yöntemi en profesyonel olan şeklidir. Web girişimizden az öncede bahsettiğimiz gibi eski ve yeni applet olmak üzere iki tane giriş paneli vardır. Bu konuda karar ve seçim tamamen size aittir. Hangi seçenek daha uygun geliyorsa, onun üzerinden sohbete kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İslami Mobil Sohbet ayrıcalığını bulunduğunuz her alandan yaşayabilirsiniz. Dokunmatik ekran akıllı cep telefonları(samsung, iphone, nokia, htc, sony), tablet, ipad ve tüm mobil cihazlar ile cepten sohbete bağlanma keyfini çıkartın.

Sitemize giriş yapan tüm kullanıcılar sunucu kurallarını okumuş, anlamış ve kabul edilmiş sayılmaktadır. Genel ve global sohbet odaları, sunucu geneli huzur bozan, kötü sözler sarfeden(küfür, hakaret vb), yöneticilere hakaret eden, siteye proxy tarzı girişlerle illegal botlar sokan, T.C yasalarına aykırı tüm hakaret ve girişimlerde bulunan tüm kullanıcılar kanal ve sunucu genelinden ceza-i işlemle ihraç edilmektedir. Bu konuda kanal operatörleri, sunucu yetkilileri ve adminlerden gerekli bilgi destek alabilirsiniz. Boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmek istemez misiniz? Hem dini sohbetlere katılıp, hemde İSLAMİ SOHBET soru cevap kanallarında bot destekli sunulan yarışmalara katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Site İçerikleri Hakkında Bilgi; Özellikle sitemizi seçen bayan kullanıcılar ne kadar doğru bir seçim yaptığını an itibariyle anlayacaktır. Tamamen aile ortamı olan sunucumuzda bütün bayan kardeşlerimiz gönül rahatlığıyla zaman geçirebilirler. Türkiye’nin dört bir yanından sitemize bağlanan kullanıcılar farkımızı çok kısa sürede anlamaktadır. Hiç bir çıkar ve kar amacı gütmeyen ekibimiz, sizlere en iyi hizmetleri sunabilmek adına tam gaz çalışmalarına devam etmektedir. İlahi, nur, menzil, sofi, adil, müslüman, risale, tevhid, kanal7 sohbet seçenekleri karşınızdadır.

Bazı İslami Sözler; Bir şeyi bulunmadığı yerde aramak, onu aramak demektir. (Mevlana) – Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir. (Hz. Ebubekir) – Özü doğru olanın, sözüde doğru olur. (Hz.Ali r.a) – Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım, başım göğe ererdi. (İmam-ı Azam) – Bütün kötülüklerin anahtarı, hiddettir. (Cafer Bin Muhammed) – Cevizi kırıp özüne inmeyen, hepsini kabuk zanneder. (İmam Gazali) – Güzel ahlak, bağışlayıcılık, sabır ve tahammüldür. (Hasan-ı Basri)

Günümüzde İslami konular eşliğinde sohbet ederek, dostluk ve arkadaşlık çerçevesinde kaliteli zaman geçirmek için çok fazla sayıda site bulunmuyor. Fakat bu site sayesinde tüm bu konular eşliğinde zaman geçirmek ve yeni dostluklar, yeni arkadaşlıklar kazanmak mümkün bir hale geliyor. Tek bir tık sonrasında, hem kaliteli, hem güvenilir, hem de dini konular çerçevesinde, tüm konularda dini paylaşım yapma imkânınız bulunuyor. Bunların hepsi de, hem kaliteli, hem de seviyeli bir ortamda gerçekleşiyor. Bu sitede İslami konular üzerine aramakta olduğunuz bütün bilgiler mevcut bir şekilde bulunuyor. Sadece dostluk ve arkadaşlık edinmekle kalmayıp, buna ek olarak dini bilgilerini pekiştirme ve daha da çok artırma imkânınız da bulunuyor.

Yurtdışı Sohbet girişi üzerinden tüm ilgili ülkede yaşayan yada hayatlarını sürdürmekte olan gurbetçi Türkler chat yaparak yeni insanlar tanımak, en önemlisi diyalog kurdukları bireylerin kendi vatanından olması en çok görmek istedikleri durumdur. Arkadaş bulmak, dostluk kurmak, sevgili yapmak gibi klişe sözleri bir kenara atıp, Turkish İslam Chat web sitesinin yıllardır sizler için sunduğu bu kaliteli ortamda binlerce kullanıcıyı aynı çatı altında buluşturmaktayız!

Dünyanın önde gelen arama motorları Google, Bing, Yahoo ve Yandex gibi hedef kelime sorgularında en iyi sonuçlarda yer alan, sizlere daha yakın olabilmek için sürekli olarak yaptığımız çalışmalardan ötürü ilk sıralarda yer alan güzide bir oluşumdur. Yurt dışında yaşayan Türkler hem ülke ekonomisine can vermektedir, hem de kültürel farklılıklara adapte olmak için var gücüyle mücadele etmektedir. Bir Müslüman birey için farklı toplumlar arasında yaşamak zorda olsa, imkansız değildir. Dinimizin güzelliklerini farklı ülkelerde göstermek ve en önemlisi İslam dinini olabildiğince yaymak en büyük vazifelerimizden birisidir.

Bunun yanı sıra farklı kültürleri yakından tanıyan insanların nasihatlari ve bilgileri de özellikle ülkemiz gençleri için çok değerli olabilir. Ülkemizde böyle yabancı insanlara açık siteler mevcut fakat bunların içinde en önemlisi olan seviyeli sohbet de bunların hepsini kaliteli ve seviyeli bir şekilde yapmak mümkün. Kalite ve seviye demişken bunun yanına sevgi, saygı, samimiyet gibi ilişkilerin temelini oluşturan tüm unsurları da gönül rahatlığı ile ekleyebiliriz. İstanbul şüphesiz ki sadece ülkemiz de değil tüm dünyada çok sevilen ve saygı gören bir şehrimiz.

Düşünün ki İslami Sohbet web sitemiz her alanda ülkemizi tüm dünyaya karşı oldukça iyi ve nadide bir şekilde temsil ediyor. Burada ki sohbetler ile bir çok insan hem bizim kültürümüzü tanıma fırsatı buluyor hem de ülkemizi ziyaret ederek turizme katkı sağlıyor. İlk bakışta çok basit belki de sıkıcı görünebilir ancak sohbet siteleri bu kadar uzun vadeli güzel işlere imza atıyor.

Sohbet Odaları konsept olarak içerisinde sadece muhabbet etmekten ibaret değildir. Oyun, Radyo, Yarışma gibi farklı ve alternatif kategoriler ücretsiz olarak sunulmuştur. Tüm kategori ve hizmetlerden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey sitemize bağlantı kurarak chat kanallarına giriş yapmaktır. Sunucumuza bağlantı kuran bay ve bayan tüm kullanıcılar site kurallarını kabul etmiş ve onaylamış sayılırlar.

Yeni Bir Ortam Yeni Dostluklar; Bu dini içerikli chat sitesi sayesinde, hem yeni bir ortama girmiş olmak, hem de bu sayede yeni dostluklar edinmiş olmak, artık parmaklarınızın ucunda bulunuyor. Kaliteli hizmet sayesinde, herhangi bir rahatsızlık duymanız halinde, istediğiniz kişileri engelleme şansınız da bulunuyor. Bu sayede sanal ortamda olsa sizi rahatsız edecek olan kişilerin varlığına hiçbir şekilde izin verilmemiş olunuyor. Gerekli olan durumlarda, site yönetimi de bu konuda gerekli olan müdahalelerde bulunuyor ve hiçbir şekilde, bu sitenin kalitesinin ve mevcut olan seviyesinin zarar görmemesi sağlanıyor.

Dini Bilgi İçerikleri de Bulunuyor; Site içerisinde, verilmekte olan hizmetler arasında, eksik olduğunu düşündüğünüz dini bilgilerinizi tamamlama ya da öğrenmek istediğiniz bütün içerikleri kolay bir şekilde öğrenmeniz için de fırsatınız bulunuyor. Bu sayede, sadece yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinmekle kalmayıp, dini konular hakkında da tüm bilgiler için ulaşma imkânınız ve kolaylığınız da bulunuyor. Mevcut olan bilileriniz, daha yeni bilgiler ekleme ve gerektiğinde de mevcut bilgilerini paylaşma imkânınızın olduğu bu platform hayatınız için yeni bir sayfa oluyor. Hem yeni dostlar, hem yeni arkadaşlıklar, hem de aklınıza yatan kişiler ile birliktede İslami anlamda bir evlilik yoluna çıkma imkânınız da mevcut oluyor.

Dini Sohbette Seviyeli Site; Mevcut olan kalitesi ve seviyesi ile bu site üzerinden dini paylaşımla yapmanın ve dini bilgiler almanın yanı sıra, dini bir şekilde muhabbet ediyor olmanın farkını ve kalitesini de görme ve yaşama fırsatınız bulunuyor. Ayrıca gerekli olan kuralların, herhangi bir durumda ve herhangi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda da, site yönetimi gerekli olan uyarıları ve işlemleri uygulayarak, sitenin kalitesini, sitenin güvenini ve sitenin seviyesini bozmaya çalışan tüm herkese gerekli olan müdahaleleri gerçekleştirdiği mevcut oluyor. Ve bu durumda memnuniyet kavramı da önemli bir hal alıyor.

En Kaliteli ve En Seviyeli Dini Sohbet Sitesi; Hayatınız için gerekli olan muhabbet etme ihtiyacı, hem de dini konular çerçevesinde bilgi alışverişi yapma fırsatına ek olarak, kaliteli ve seviyeli bir şekilde yeni edinecek olduğunuz arkadaşlıklar bu site sayesinde mümkün bir hale geliyor. Bu amaçlar doğrultusunda kurulmuş olan bu site, bu konuda tam anlamı ile sizin yanınızda oluyor. Ve bu konuda gerekmekte olan bütün hizmetleri, güvenilir ve kaliteli bir şekilde sunuyor. Site içerisinde, herhangi bir rahatsızlık verici ya da sitede yer almakta olan kişilerin huzurunu bozacak şekilde davranışlar sergileyen kişilerin, siteye erişimi engelleniyor ve tam olarak seviyeli, huzurlu, kaliteli ve güvenilir ortam sağlanmış oluyor. Sitede bulunmakta olan kurallara, bütün kullanıcıların uyma zorunluluğu bulunuyor. Ve gerekli olan bütün durumlarda islami sohbet site yetkilileri ile iletişim haline geçmek gerekli ve yeterli oluyor.