Kaspersky Kullanımı

Kaspersky Kullanımı

Kaspersky kullanımı bir kez daha dikkatleri siber saldırılara çevirdi. Almanya’nın siber güvenlik otoritesi, merkezi Rus Kaspersky firmasına ait anti-virüs yazılımının kullanılmasına karşı bazı uyarılarda bulundu.

Federal Bilgi Güvenliği Ofisi (BSI), Ukrayna’daki ihtilaf ve savaş ışığında açıklama yaptı.

Rus bilgi teknolojisi işletmelerinin gözetlenebileceği veya siber saldırılar başlatmaya zorlanabileceği belirtildi.

Kaspersky, BBC News’e uyarının “siyasi gerekçelerle yapıldığını” ve Rus hükümetiyle hiçbir bağlantısı olmadığını söyledi.

Kaspersky Kullanımı Konusunda Dikkatli Olunmalıdır.

Türkiyede kaspersky kullanımı oldukça yaygın görünüyor. Bu yüzden bu makaleyi yazmak elzem hale geldi. Bu çılgın rusların ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. Yani bu tamamen benim kendi tahminim, vay sen yazdın da ben bilgisayardaki kaspersky programını kaldırdım şeklinde feveran etmeyin.

Saldırgan operasyonlar konusunda, Kaspersky kullanımı ve ürünleriyle ilgili mevcut sorunlar hakkında herhangi bir iddiada bulunmadı. Fakat Ukrayna’daki savaşın ve Rusya’nın Avrupa Birliği, NATO ve Almanya’ya yönelik tehditlerinin siber saldırı riskini beraberinde getirdiğini söyledi.

Bir Rus BT üreticisi, saldırgan operasyonları kendisi gerçekleştirebilir, kendi isteği dışında hedef sistemlere saldırmaya zorlanabilir veya bir siber operasyonun kurbanı olarak bilgisi olmadan veya kendi müşterilerine karşı bir saldırı aracı olarak gözetlenebilir uyarısında bulundu.

BSI, Kaspersky anti-virüs ürünlerinin alternatifleriyle değiştirilmesini önerdi. Ancak savunmaları zayıflatmamak için bunun dikkatli bir şekilde yapılması gerektiğini önerdi.

2017 yılında Başkan Donald Trump, Kaspersky yazılımının ABD hükümeti içinde kullanımını yasaklayan yasayı imzaladı.

Aynı yıl, Birleşik Krallık Ulusal Siber Güvenlik Merkezi, Kaspersky ürünlerinin ulusal güvenlikle ilgili sistemlerde kullanılmasına karşı uyarıda bulunarak tüm devlet dairelerine yazacağını duyurdu.

BSI’nin uyarısının ardından, Eintracht Frankfurt futbol kulübü sözcüsü Axel Hellmann Bloomberg’e şunları söyledi : “Kaspersky yönetimine sponsorluk anlaşmamızı derhal yürürlükten kaldırdığımızı bildirdik. Gelişmeden dolayı çok üzgünüz.”

Kaspersky, “Kaspersky ürünlerinin teknik değerlendirmesine dayanmayan” kararı ve endişelerinin nasıl ele alınacağı konusunda BSI’dan açıklama isteyeceğini söyledi.

Özel bir küresel siber güvenlik şirketi olarak “Rus veya başka bir hükümetle herhangi bir bağı yoktur”. Veri işleme altyapısı 2018’de İsviçre’ye taşındı. “Veri hizmetlerimizin ve mühendislik uygulamalarımızın güvenliği ve bütünlüğü, bağımsız üçüncü taraf değerlendirmeleriyle onaylanmıştır”.

Barışçıl diyalogun çatışmaları çözmenin tek olası aracı olduğuna inanıyoruz” dedi. “Savaş kimseye iyi gelmez.” Kurucu Eugene Kaspersky’nin iki hafta önce yaptığı benzer açıklamalar güçlü eleştiriler aldı. BBC, harici sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.

Kaspersky kullanımı konusunda islami sohbet platformu olarak dikkatlerinizi çekmeye çalıştık. Ben şahsen şu anda hiç bir virüs programı kullanmıyorum. Çok fazla da gevezelik yaparak konuyu abartmak da istemiyorum. Bir başka makalede görüşünceye değin sağlıcakla kalınız.

bir düşünce “Kaspersky Kullanımı

  • 22 Mart 2022 tarihinde, saat 15:03
    Permalink

    Norton, McAfee ve Bitdefender dahil olmak üzere birçok üst düzey antivirüs markası, imza veritabanları ve makine öğreniminin bir kombinasyonunu da kullanırlar. Bu en iyi rakiplerde olduğu gibi Kaspersky de mükemmel bir kötü amaçlı yazılım tespit oranına sahip çok faydali bri konuya değindiniz çok işime yaradi tşkler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.